511 656 488

ROZŁOŻENIE CIĘŻARU NA LAWECIE

Jedną z najważniejszych spraw przy transporcie samochodu na lawecie jest odpowiednie rozmieszczenie ciężaru tak aby jego transport był jak najbardziej komfortowy. Umieszczając pojazd na lawecie należy pamiętać aby umiejscowić go w sposób nie obciążający nadmiernie żadnej z osi, ułatwi to pokonywanie zakrętów.

Drugą rzeczą o  której należy pamiętać to nie umiejscowienie ciężaru za bardzo z przodu lawety, ciężar będzie naciskać na hak od autolawety, w skrajnych przypadkach może to spowodować zniszczenie opon i nadkoli autolawety, nie mówiąc już o problemach z kierowaniem takim zestawem.

Poniżej zdjęcie prawidłowego umiejscowienia pojazdu na lawecie. Ciężar został umieszczony tak że przednie koło podporowe nie dotyka ziemi, została zachowana idealna równowaga pomiędzy przodem i tyłem lawety. Kierowanie zestawem składającym się z lawety i autolawety z tak wyważonym ładunkiem jest najkorzystniejsze.

Chcąc wynająć autolawete, lawete w Poznaniu warto skorzystać z usług renomowanych firm z odpowiednim sprzętem, do grona najlepiej wyposażonych należy firma Leaseland.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *